اعتراف ستاره ایتالیا: باور نمی‌کنیم مانچینی رفت

آگوست 29, 2023

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، تصمیم مانچینی برای کناره‌گیری از سمتش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا در فاصله کمتر از یک سال تا شروع رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ برای همه عجیب و غیرمنتظره بود.

او حالا هدایت تیم ملی فوتبال عربستان را برعهده گرفته تا در جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۴ روی نیمکت این تیم بنشیند و لوچانو اسپالتی هم جانشین او در تیم ملی ایتالیا شده است.

دوناروما در گفتگو با DAZN درباره این اتفاق اظهار داشت:« هیچکس انتظار استعفای مانچینی را نداشت. من با او صحبت کردم. با هم خیلی حرف زدیم. از او به خاطر این که به ما در تاریخ‌سازی کمک کرد تشکر کردم.

متاسفانه نتوانسته بودیم به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کنیم اما با قهرمانی در جام ملت‌های اروپا تاریخ‌سازی کردیم و این افتخار برای همیشه به نام ما و مانچینی در تاریخ فوتبال این کشور باقی خواهد ماند.»

این دروازه‌بان پاری سن ژرمن در پاسخ به سوالی درباره حضور اسپالتی روی نیمکت این تیم گفت:« من هرگز پیش از این با اسپالتی دیدار نکردم اما پس از افتخاری که در ناپولی به دست آورد، مطمئنا می‌تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد و کارهای بزرگی انجام دهد.»

او همچنین با اشاره به رقابت نزدیک تیم‌های ایتالیایی برای قهرمانی در سری آ اضافه کرد:« فکر می‌کنم چند تیم هستند که شانس جنگیدن برای قهرمانی تا آخر فصل را دارند. اینتر، ناپولی و میلان. رقابت سختی است و بسیار جذاب خواهد بود.»