اسکوچیچ از بازی با عراق محروم شده ؟

ژانویه 9, 2022

به نظر می‌رسد دراگان اسکوچیچ مشکلی برای همراهی تیم ملی جلوی عراق نخواهد داشت.

به گزارش تی وی تو و به نقل از فوتبالی، ساعتی قبل خبری منتشر شد مبنی بر آنکه سرمربی تیم ملی فوتبال با حکم کمیته انضباطی فیفا نمی‌تواند در بازی با عراق، روی نیمکت ایران باشد.

این خبر در حالی روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت که سایت فدراسیون فوتبال در خبری که ۲۶ آبان منتشر کرد، اعلام کرد که بر اساس رای صادره‌ از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) دراگان اسکوچیچ از حضور در یک بازی محروم شد که این محرومیت در دیدار مقابل سوریه پشت سرگذاشته شد. همچنین اسکوچیچ به پرداخت پنج هزار فرانک سوییس محکوم شد که این جریمه باید ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ ابلاغ پرداخت شود. این پول از حساب شخصی خود اسکوچیچ باید پرداخت شود و البته فدراسیون فوتبال تعهدی در قبال این ماجرا ندارد.

در چنین شرایطی، نامه‌ای که یکی از سایتهای خبری منتشر کرده، نشان می‌دهد که بر اساس نامه فیفا به فدراسیون فوتبال، محرومیت یک جلسه‌ای دراگان اسکوچیچ در همان بازی با سوریه لحاظ شده و بر همین اساس، او مشکلی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی در بازی با عراق نخواهد داشت.

البته تلقی بر این بود که چون اسکوچیچ کارت قرمز گرفته بازی بعدی مقابل سوریه را محروم شده و در آن بازی هم روی نیمکت نبود و فیفا یک بازی دیگر اسکوچیچ را محروم کرده اما در نامه عینا اشاره شده که او محرومیتش را گذرانده است و می تواند در بازی مقابل عراق، روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران بنشیند.

تیم ملی برای صعود به جام جهانی، از ۴ بازی بعدی‌اش نیاز به ۳ امتیاز دارد که در صورت پیروزی مقابل عراق در ورزشگاه آزادی، می‌تواند سریعترین صعودش به جام جهانی را جشن بگیرد.

البته شرایط در بازیهای دیگر می تواند طوری رقم بخورد که ایران حتی با یک یا دو امتیاز دیگر هم به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کند.