از درخشش ستاره هلندی بایرن‌مونیخ در لیگ بلژیک باخبرید ؟

دسامبر 26, 2021

به گزارش تی وی تو و به نقل از رسانه های آلمانی، یاشوا زیرکزی بازیکن سابق بایرن مونیخ در دو بازی اول خود در بوندسلیگا در اواخر مسابقه به عنوان یار تعویضی وارد میدان شد و هر دو بار گل پیروزی بخش تیمش را به ثمر رساند. در حالی که این بازیکن نشان داد که چه پتانسیل زیادی در خط حمله دارد، اما باز هم حضور در ترکیب تیم اول شهر مونیخ در زمانی که بازیکنانی مانند روبرت لواندوفسکی ، توماس مولر و سرژ گنبری وجود دارند، کار بسیار سختی است.

به جای حضور در تیم دوم ، بایرن مونیخ او را به تیم ایتالیایی پارما قرض داد. متأسفانه این مرد جوان هلندی در دوران حضورش در ایتالیا دچار مصدومیت LCL شد و تنها توانست چهار مسابقه انجام دهد؛ اما اکنون یاشوا زیرکزی به صورت قرضی در بلژیک حضور دارد و برای آر اس سی اندرلخت بازی می کند. زیرکزی زیرنظر چهره آشنایی به نام وینسنت کمپانی، ممکن است سرانجام روزی شکوفا شود. آمار زیرکزی در بلژیک آن قدر خوب بوده که با تمجید سرمربی تیم همراه شود.

قرارداد قرضی یاشوا زیرکزی با اندرلخت در تابستان به پایان می رسد. زیرکزی امیدوار است تا آن زمان به عملکرد خوب خود ادامه داده و نشان دهد که چرا سزاوار فرصتی برای ورود به ترکیب بایرن مونیخ است. زیرکزی در پاسخ به این سوال که آیا می‌خواهد به حرفه‌ اش در بایرن مونیخ ادامه دهد، گفت: “دوران من در بایرن هنوز به پایان نرسیده است.”

گفتنی است زیرکزی طی بیست و چهار بازی، ۱۰ گل و هشت پاس گل برای اندرلخت ثبت کرده است. زیرکزی ۱۴۳۹ دقیقه برای این تیم بلژیکی به میدان رفته و آمار هر ۱۴۳ دقیقه یک گل، هر ۱۷۹ دقیقه یک پاس گل و هر ۷۹ دقیقه یک گل/پاس گل را از خود بر جای گذاشته است. زیرکزی همچنین چهار دبل و یک هت تریک (گل و گل/پاس گل) در این تیم به ثبت رسانده است.