تی وی تو
پاریسن ژرمن

پخش زنده بازی پاریسن ژرمن

پخش زنده فوتبال پاریسن ژرمن | نتایج زنده بازی های پاریسن ژرمن| شما می توانید بازی های پاریسن ژرمن را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های پاریسن ژرمن را دریافت کنید.

پاریسن ژرمن

پخش زنده فوتبال پاریسن ژرمن

در مقایسه با اکثر باشگاهای قدرتمند فوتبال، پاریسن ژرمن (PSG) یک باشگاه نسبتاً جوان محسوب می شود. با این وجود ، این باشگاه جوان  توانسته  در لیگ یک فرانسه، جام های فرانسه و لیگ های مختلف چندین بار به پیروزی برسد و در این مدت کوتاه ، به طرز چشمگیری موفق عمل کند.  پاریسن ژرمن در سال ۱۹۹۶ در لیگ قهرمان قهرمانان پیروز شد و توانست جزو دو تیم فرانسوی ای باشد که توانسته اند  جام پیروزی را در رقابت های اروپایی بالای سر برند. دربی آنها با مارسی که غالباً از آن به عنوان”لو کلاسیک” یاد می شود، پرشور ترین دربی فوتبال فرانسه محسوب می شود.

پخش زنده فوتبال پی اس جی

تاریخچه

برای مدت زمان زیادی ، پاریس هیچ تیم فوتبالی از خودش نداشت سرانجام در ۱۹۷۰ گروهی از تجار این شهر تصمیم گرفتند که دو تیم ” پاریس اف سی” و ” استاد سن ژرمن ” را ادغام کرده و نام باشگاه جدید را پاریسن ژرمن بنامند . اما این باشگاه تا دسامبر ۱۹۶۹ به Fédération française de Football وابسته بود ، بنابراین تاریخ تاسیس آن به طور رسمی مشخص نیست. اینکه پاریسن ژرمن به سرعت توانست حمایت هواداران پاریسی را جلب کند جای تعجب چندانی ندارد ، زیرا برای اولین بار پاریسی ها تیمی داشتند که میتوانست برای پیروزی در رقابت های داخلی مسابقه دهد. اندکی پس از صعود به لیگ ۱ فرانسه در ۱۹۷۲، این باشگاه به استادیوم افسانه ای  Parc des Princes منتقل شد ، که تا امروز این استادیوم مانند خانه ای برای این تیم بوده است.

کسب اولین جام بزرگ

در اوایل دهه ۸۰ ( ۱۹۸۲-۱۹۸۳ ) بود که پاریسن ژرمن اولین قهرمانی خود را در جام فرانسه بدست آورد ، این موفقیت به آن ها انگیزه داد تا بتوانند در سال ۱۹۸۶ به اولین قهرمانی لیگ ۱ فرانسه نیز دست یابند و به دنبال آن به رقابت های اروپایی بپردازند ، آن ها توانستند مسابقاتی به یاد ماندنی به نمایش بگذارند اما متاسفانه موفق به صعود از یک چهارم نهایی نشدند .

سرمایه گذاری های بزرگ و موفقیت بین المللی

پس از واگذاری مدیریت باشگاه به “کانال ” در سال ۱۹۹۱، آینده این باشگاه درخشان تر از پیش شد. این مالک جدید مبالغ هنگفتی برای امضای قرارداد با ستارگانی چون  جورج وی و راو پرداخت. پاریسن ژرمن خیلی سریع به یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین باشگاه های کشور بدل شد. علاوه بر این ها ، باشگاه در سال ۱۹۹۴ به دومین قهرمانی لیگ ۱ دست یافت ، در سال های ۱۹۹۳ ، ۱۹۹۵ ، ۱۹۹۸ پیروز سه جام فرانسه شد و در ۱۹۹۵ ، ۱۹۹۸ نیز دو جام لیگ را به خانه آورد . اما نقطه ی اوج این پیروزی ها شکست رپید وین در لیگ قهرمان قهرمانان ۱۹۹۶ بود که آن هارا تبدیل به دومین تیم فرانسوی ای کرد که توانسته در رقابت های اروپایی برنده ی جام شود .

استادیوم

۱۹۷۰-۱۹۷۲ Stade Vélodrome
۱۹۷۳- Parc des Princes

دوران سقوط 

به دنبال این دوران طلایی ، دورانی تاریک به سراغ پاریسن ژرمن آمد . سوء مدیریت و له شدن زیر فشار زیاد عناوین قهرمانی ، باعث سقوط این تیم پر افتخار شد. اگرچه در این دوران سخت ،  باشگاه توانست موفقیت هایی چون سه جام فرانسه و یک جام لیگ  بدست آورد اما معمولا همگان این دوران را یادآور موقعیت های بیشمار بحرانی می دانند.

مالک جدید

پس از خرید این باشگاه توسط سرمایه گذار های قطری  در سال ۲۰۱۱ ، شانس دوباره به این باشگاه رو کرد. حالا پاریسن ژرمن  به لطف ستاره ی جدیدش ، زلاتان ابراهیموویچ ، پاریسن ژرمن توانست سه بار پیاپی قهرمان لیگ ۱ فرانسه شود ( ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ) و به کانون توجه برگردد.  آن ها در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ دو جام لیگ و در سال ۲۰۱۵ یک جام فرانسه نیز به مجموعه جوایز خود اضافه کردند .

این تیم در ۲۰۱۷  با پرداخت ۲۲۲ میلیون یورو برای خرید  ستاره ی برزیلی ، نیمار ، رکورد جدیدی در نقل و انتقالات فوتبال جهان