تی وی تو
ستاره سرخ بلگراد

پخش زنده بازی ستاره سرخ بلگراد

با کسب 50 جام از رقابت های داخلی ، هیچ جای تعجب ندارد که چرا ستاره ی سرخ بلگراد چرا در صربستان بسیار محبوب است. دلیل دیگر محبوبیت آن ها این است که این تیم تنا باشگاه یوگسلاوی سابق است که توانسته قهرمانی جام اروپا را بدست آورد. استادیوم خانگی این تیم “ماراکانا” نام دارد و روزگاری پذیرای 10 هزار هوادار این تیم بود. دربی این تیم با پارتیزان از مهمترین دربی های این کشور محسوب می شود.

تاریخچه

این باشگاه در سال 1945، یعنی دو ماه پس از پایان جنگ جهانی دوم تشکیل شد. از همان ابتدا، آنها به عنوان نمادی از یوگسلاوی پذیرفته شدند و به این ترتیب در مدت زمان بسیار کوتاهی میلیون ها طرفدار به دست آوردند. ستاره ی سرخ بین سالهای 1948 تا 1950  مدعی سه جام پیاپی ملی شد ، آن ها با پیروزی مقابل پارتیزان ها اولین قهرمانی خود را بدست آوردند.

اولین دوره طلایی

اولین دوره طلایی ستاره سرخ با ورود نسلی با استعداد، به رهبری راجکو میتیچ و بورا کوستیچ آغاز شد. 

بین سالهای 1953 و 1960، این جوانان با استعداد ،باشگاه را به 5 قهرمانی و دو جام حذفی رساندند.

این موفقیت های داخلی و سرانجام ورود این تیم به نیمه نهایی جام ملت های اروپا در سال 1957 ( شکست مقابل فیورنتینا) و سپس صعود به یک چهارم نهایی در سال 1958 ( شکست مقابل منچستر یونایتد)  وجه ی قدرتمندی از این تیم ساخت. در روز بعد از  بازی برگشت که به “Babby Babes” مشهور است هواپیمای تیم بلگراد، سقوط کرد. 

بهترین باشگاه گلزنی در کشور

میتوان گفت که تیم پارتیزان در بیشتر دهه ی 60 تسلط بیشتری بر لیگ های داخلی یافته بود اما این سبب نشد تا ستاره ی سرخ بلگراد نیز دست خالی بماند ، آن ها در سال 1964 موفق به کسب دبل شدند . سرانجام در سال 1966 میلیان میلیانیچ به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد و خیلی زود ستاره ی سرخ بلگراد تبدیل به یکی از برترین باشگاه های گلزنی کشور شد. 

این دوران بیشتر با نام دراگن دیجیچ ( Dragan Džajić) ، که هنوز هم از او به عنوان بزرگترین بازیکن صرب در تمام دوران ها یاد می شود، به یاد می آید. در بین سالهای 1966 و 1975 ، میلیان و دیجیچ ، ستاره ی سرخ را به چهار قهرمانی و سه جام حذفی رساندند. این تیم بزرگ ، در دهه ی بعدی نیز با کسب 6 جام در رقابت های داخلی ، همچنان تسلط خود را بر رقابت های کشور حفظ کرد.

صحنه بین المللی

در سال 1986، مسئولان باشگاه تصمیم گرفتند جوری تیم را تشکیل دهند تا بتواند در رقابت های بین المللی نیز به خوبی رقابت های داخلی عمل کند . سرانجام این تیم به هدایت سینیشا میهایلوویچ، رابرت پروسینسکی و دژان ساوی سوئیچ،به فینال جام اروپا رسید،  جایی که آنها در ضربات پنالتی، المپیک مارسی را شکست دادند تا اولین و تنها بزرگترین جام اروپایی خود را بدست آورند.البته این به معنی حضور ضعیف بلگراد در رقابت های داخلی نبود ، این باشگاه در همین دوران موفق به کسب چهار قهرمانی و یک جام حذفی شد.

فروپاشی یوگسلاوی در سال 1992 و همچنین جدایی بازیکنان “نسل طلایی” ، به محبوبیت ستاره سرخ به عنوان یک غول فوتبال اروپا پایان داد. در حالی که آنها در جبهه داخلی به طور گسترده ای موفق بودند و در سال های بعد هفت قهرمانی و دوازده جام حذفی کسب کردند، جنگ داخلی و تحریم های ایالات متحده موانع سختی برای غلبه بر آنها بود.

متاسفانه این نسل طلایی بازیکنان بلگراد به دلیل جنگ داخلی یوگسلاوی سابق از هم پاشیدند و علاوه بر آن ، این کشور متحمل تحریم ورزشی شد و به دنبال آن از رقابت های بین المللی منع گشت. ستاره ی سرخ بلگراد اما توانست به خوبی این دوران پر تلاطم را پشت سر گذاشته و در مسابقات داخلی تعداد قابل توجهی جام بدست آورد . پس از پایان جنگ و با بازگشت نسل طلایی ولادان لوکیچ به عنوان مدیر باشگاه و رابرت پروسینسکی به عنوان مربی انتخاب شدند .

ستاره سرخ بلگراد

پخش زنده بازیهای ستاره سرخ بلگراد – نتایج زنده بازی های ستاره سرخ بلگراد – شما می توانید بازی های ستاره سرخ بلگراد را بصورت آنلاین تماشا کنید و نتایج زنده بازی های ستاره سرخ بلگراد را دریافت کنید.